Technologie gravírování

Slovo “gravírování” označuje uměleckou techniku vyrývání reliéfů do tvrdých materiálů jako je kov, dřevo či kámen, za účelem vytvoření ozdobných ornamentů či obrazů. Převážně se jedná o metodu rytí do povrchu materiálu, v našem případě jde ale o tzv. podpovrchové, vnitřní gravírování. Motiv či obraz je tedy vyryt dovnitř materiálu, avšak jeho povrch zůstává zcela nedotčen.

Jak je to možné? Dovoluje to nejnovější a nejmodernější laserová technologie, kterou máme k dispozici! Při samotném gravírování laserový paprsek proniká do nitra předmětu z prvotřídního optického skla a vytváří v něm mikroskopické body, ze kterých vzniká celkový motiv či obrazec. Je to právě síla laseru, která dokáže zkoncentrovat nepředstavitelné množství energie do jediného, přesně zaměřeného bodu, díky které dochází v tomto místě k viditelné přeměně molekulární struktury skla. 3D portrét v krystalu se skládá z tisíců takových mikroskopických bodů s přeměněnou strukturou.

Technologie laserového gravírování fotografií si získála popularitu díky své schopnosti přenést obrázky našich nejbližších či nejvzácnějších okamžiků v životě do pevného materiálu, který vzdoruje času a zkáze, a uchovat tak naše vzpomínky navždy. Díky vysoké přesnosti nejmodernějších laserových gravírovaných zařízení a dostupnosti skla nejlepší kvality dnes můžeme do krystalů gravírovat prakticky cokoli:

  • 3D fotografii, 3D model,
  • 2D fotografii, 2D obrázek,
  • logo,
  • text,

či jakoukoli kombinaci těchto prvků (například svatební fotografii se jmény novomanželů, logo firmy s oceněním pro vynikající zaměstnance, atd….)

Jak ale získat 3D obrázek?
Zašlete nám Vaši oblíbenou fotografii (ze svatby, promoce, oslavy, z pláže, s dětmi či rodiči, s kamarády nebo se svým zvířecím miláčkem) v digitálním formátu (JPG, BMP), kterou převedeme z 2D do 3D a následně vygravírujeme do Vámi vybraného krystalu, aby Vám dělala radost navždy!

Jak postupovat?